موفقیت

چگونه شاداب و پر انرژی باشیم؟

چگونه شاداب و پر انرژی باشیم؟

دورانی که درآن زندگی می کنیم پر است از اتفاقات ناخوشایند و افکار منفی محیط پیرامون ما را احاطه کرده است.بنابر این  همه ما دچار افت انرژی هستیم.پس باید یاد بگیریم که چطور می توان انرژی را شارژ کرد. وگرنه تا به حال انسان شاداب بدون انرژی وجود نداشته است.سوالی که در اینجا وجود دارد این است که چگونه شاداب و پر انرژی باشیم؟ 

چگونه شاداب و پر انرژی باشیم ,چگونه شاداداب و پر انرژی شویم ,چگونه شاداب شویم

در ادامه به روش هایی می پردازیم که می تواند انرژی مارا شارژ کند و در نتیجه با رعایت کردن آنها شاداب خواهیم شد.

 

۱-غذای سالم بخوریدچگونه شاداب و پر انرژی شویم ,چگونه شاداب باشیم ,چگونه شاداب و پر انرژی باشیم

عادات غذایی اشتباه باعث می شود که بدن فرسوده شده و انرژی لازم برای انجام کارها را نداشته باشد. استفاده از فست فود ، چربی بیش از اندازه و عدم استفاده از میوه و سبزیجات تنها بخشی از این عادات اشتباه هستند که باعث می شوندسطح انرژی ما افت کند.

اگر توصیه می شود که از فست فود استفاده نکنید به این معنا نیست که کلا دور آن را خط بکشید . اگر گاهی اوقات هوس کردید که از این نوع غذاها استفاده کنید مشکلی ندارد اما نهایتا ماهی یکبار.

 

عادت اشتباه

متاسفانه خیلی از ما عادت کرده ایم که در هفته دو الی سه بار از این مدل غذا استفاده کنیم.اما بهتر است بدانیم که اگر می خواهیم انرژی داشته باشیم و احساس سبکی و شادابی کنیم و اگر نمیتوانیم غذاهای فست فودی را کاملا کنار بگذاریم حداقل کاری که می توانیم انجام دهیم این است که مصرف آن را کاهش دهیم. از طرف دیگر باید تلاش کنیم مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهیم.میوه ها و انواع سبزیجات ذاتا نشاط آور هستند.طعمی که این خوراکیها دارند به همراه آب و کربو هیدرات پیچیده و ویتامین های مختلفی که در آنها وجود دارند باعث می شوند که بدن انسان نفسی تازه کند و از آنجایی که به کارکرد دستگاههای مختلف بدن کمک می کند میتواند برای سلامتی فوق العاده عالی باشد.

 

یک راه حل عجیب!

بعضی از افراد به دنبال راهکارهای خیلی عجیب و غریب هستند تا بوسیله آنها بتوانند انرژی خود را افزایش دهند . زمانی که این نکات را می بیینند یا می شنوند زیاد اهمیت نمی دهند . واقعیت این است که هیچ راهکار مخفیانه و سری در کار نیست یا به اصطلاح هیچ رازی وجود ندارد که بتواند ما را پر از نشاط کند و باعث افزایش انرژیمان شود .

اگر می خواهیم به این هدف دست پیدا کنیم خوب است که با واقعیت روبرو شویم و جلوی غفلت کردن  را بگیریم.همین نکات ساده که از آنها چشم پوشی می کنیم می تواند ما را به هدفمان برساند . زمانیکه می توانیم از راهی آسان به هدف خود دست پیدا کنیم چرا باید به دنبال یک روش سخت و پیچیده بگردیم ؟

یادمان باشد که روش های ساده تر ارزش بیشتری دارند چرا که به عمل کردن نزدیکتر هستند.

پس در پاسخ به این سوال که چگونه شاداب و پر انرژی باشیم؟ قطعا یکی از موارد مهم تغذیه است.

 

۲-دوستانتان را درست انتخاب کنید!

چگونه شاداب و پر انرژی باشیم ,چگونه شاداب و پر انرژی شویم؟

ما نا خواسته تحت تاثیر محیط و افراد پیرامون خودمان هستیم و به مرور اخلاق و رفتار ما شبیه به کسانی می شود که بیشتر با آنها در ارتباط هستیم.حتی لحن صحبت کردن ما تحت تاثیر این شرایط و این افراد قرار دارد.

 

اهمیت یک انتخاب درست

اگر شما با افراد کوچه بازاری در ارتباط باشید بعد از یک مدت نوع صحبت کردن شما مثل آنها خواهد شد حتی مثال هایی را می زنید که آنها به کار می برند ، از اصطلاحاتی استفاده می کنید که آنها استفاده می نمایند . رفتار شما و حتی طرز فکر شما تغییر خواهد کرد . نوع نگاه شما به اتفاقات هم عوض می شود.

بسیار مهم است که با چه کسی نشست و برخواست داریم.در چه جمع هایی رفت  آمد داریم. دوستان ما می توانند از ما یک فرد شکست خورده بسازند ، می توانند پای ما را به زندان باز کنند ،حتی می توانند ما را تبدیل به یک معتاد کنند و بر عکس این موضوع هم وجود دارد. با انتخاب درست دوستانمان می توانیم مسیر موفقیت را با سرعت طی کنیم .می توانیم تبدیل به یک فرد ثروتمند شویم، می توانیم هر روز اطلاعات و دانش خود را افزایش دهیم.

 

یک تفکر اشتباه

یک طرز تفکر اشتباه می گوید که من خوبم و دوستانم هم نمیتونن هیچ تاثیری روی من بگذارند.پس با هر کسی که دوست داشته باشم نشست و برخواست می کنم و وقتم را با او می گذرانم.اما مساله ای که اینجا وجود دارد این است که قرار نیست که این تاثیرگذاری بصورت خودگاه اتفاق بیفتد بلکه دقیقا برعکس است. ناخودآگاه ما بدون اینکه متوجه آن باشیم اثر پذیر است بنابر این بسیاری از اوقات حتی خودمان هم متوجه نیستیم که چطور این اتفاق افتاد .

اگر زندگیتان را دوست دارید ، اگر برای خود احترام قائل هستید و اگر می خواهید آینده زیبایی داشته باشید در انتخاب دوست دقت کنید.دوست خوب شما را ارزشمند تر خواهد کردو جایگاه شما را بالاتر خواهد برد.

اما این موضوع چه ربطی به انرژی دارد.ربطش اینجاست که باید سعی کنید دوستانی را انتخاب کنید که افرادی  امیدوار و پر انرژی هستند چرا که قطعا انرژی بالای آنها شما را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد و تا آنجایی که می توانید از افراد همیشه خسته و کسل دوری کنید و ارتباط خود را با آنها به حداقل برسانید.دوستان شاد، شما را شاد خواهند کرد و دوستان پر انرژی شما را تبدیل به یک انسان پر انرژی خواهند نمود.

 

۳-هدفگذاری کنید و پیش بروید!

چگونه شاداب و پر انرژی باشیم ,چگونه شاداب و پر انرژی شویم؟یکی از عوامل مهمی که باعث می شود حال خوبی نداشته باشیم درجا زدن است.زمانی که وقت خود را به بطالت بگذرانیم به مرور خسته می شویم و زندگی برای ما بی معنا می شود. نه تنها تلف کردن وقت ، حال خوب ما را از بین می برد بلکه اگر نتوانیم متوجه پیشرفت خود شویم در آن صورت پس از مدتی احساس کلافگی یا تکراری بودن روزها را خواهیم داشت.

 

پیشگیری کنید

برای جلوگیری از این اتفاق و به این جهت که باید احساس خوبی در خودمان ایجاد کنیم. توصیه می کنیم که هر فرد برای خودش یک هدف مشخص کند و بر مبنای آن برنامه ریزی کند و پیش برود.با این کار زمانی که می بینیم در حال اجرای برنامه هستیم و همینطور به هدفمان نزدیک و نزدیک تر می شویم ، احساس ارزشمند بودن خواهیم داشت که این احساس ما را شارژخواهد کرد .

بنابراین یک هدف یا چندین هدف برای خود در نظر بگیرید و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید.

حتما به یاد داشته باشید هدفگذاری به تنهایی نمی تواند باعث شادی ما شود ، این کار یک مکمل هم دارد و آن عملگرایی است.اگر فردی عملگرا نباشیم تعیین هدف می تواند روحیه ما را خراب تر از قبل هم کند. اما با عمل کردن به برنامه و نزدیک شدن به هدفتان روحیه خود را بالا ببرید و با این کار داشتن حال خوب را به خود هدیه دهید.

 

۴- یک برنامه ریزی تفریحی داشته باشید

چگونه شاداب و پر انرژی باشیم ,چگونه شاداب و پر انرژی شویم؟

همه ما انسان هستیم و اگر قرار باشد یکسره در حال فعالیت و کار کردن باشیم قطعا زود فرسوده و بی انگیزه خواهیم شد.یکی از ضروری ترین مسائلی که هر کدام از ما به آن نیازمند است تفریح کردن است.بهتر است یک برنامه تفریحی منظم برای خودماان در نظر بگیریم.

اصلا شک نکنید که تفریح کردن باعث افزایش عملکرد شما در زندگی روزمره تان خواهد بود. حتی جالب است بدانید خیلی از ایده های پولساز در دنیا در حین تفریح کردن به ذهن صاحبانشان رسیده است.زمانی که ذهن آزاد میشود فرصتی پیدا می کند تا اطلاعات موجود در ذهن را به هم ربط دهد و این کار را بصورت ناخودآگاه انجام می دهد.

پس سعی کنید که یک برنامه ریزی تفریحی  برای خودتان داشته باشید .این که چه مواردی را در برنامه تان قرار دهید به شما بستگی دارد . ببینید به چه چیزهایی علاقه مند هستید و با توجه به آنها برنامه ریزی کنید.مثلا هر هفته جمعه صبحها به کوه بروید یا یک روز در میان یکساعت پلی استیشن بازی کنید. برای هر دو یا سه ماه سعی کنید یک برنامه سفر داشته باشید. با توجه به علاقه ای که دارید تفریح های مورد نظرتان را یادداشت کرده و طبق برنامه انجام دهید.

یک برنامه ریزی تفریحی می تواند  تا حد زیادی به شادی شما کمک کند. شاداب بودن و پر انرژی بودنتان فوق العاده اهمیت دارد. برای اینکه از زندگی خود لذت ببرید انتخاب باشماست شادی یا غم ،کدام را انتخاب می کنید؟

 

در این مقاله برای جواب به سوال چگونه شاداب و پر انرژی باشیم؟ چهار مورد را مطرج کردیم . امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

author-avatar

درباره میثم رهبریان

میثم رهبریان هستم. چندین سال است که در حوزه جذابیت و مهارتهای ارتباطی مطالعه و تحقیق میکنم و همواره در حال یادگیری هستم. رسالت من این است که آنچه را آموخته ام، به دیگران انتقال دهم. رابطه خوبی با کلیشه ها ندارم بنابراین تلاش می کنم تا مطالب را بصورت کاملا کاربردی ارائه کنم . امیدوارم تا با آموزش های من زندگی جذاب تری را تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.